Postulat Franciszkanów
powrót do listyOstatni dzień skupienia

3 czerwca br., tj. w środę, przeżyliśmy ostatni już dzień skupienia w prenowicjacie. Podobnie jak w poprzednim miesiącu, przewodnikiem duchowym tego szczególnego czasu był o. Dawid, franciszkanin z pobliskiego Prudnika.

O. Dawid Zmuda w konferencji ascetycznej oraz w homilii nawiązał do Zesłania Ducha Świętego oraz do przekazanych nam darów duchowych. Następnie zachęcił nas do gotowości przyjęcia tego wszystkiego, czym pragnie obdarowywać nas Pan Bóg - tu i teraz, tzn. w naszej codzienności prenowicjackiej. Ponadto ojciec duchowny podzielił się z nami osobistym świadectwem przyjęcia Bożych darów w czasie swojej wieloletniej posługi kapłańskiej.

Tradycyjnie w miesiącu czerwcu wspólnota prenowicjacka przeżywa ostatni dzień skupienia w tym okresie formacyjnym. W lipcu i sierpniu bracia udadzą się na urlopy wakacyjne, natomiast we wrześniu odbędą oni pięciodniowe rekolekcje przed wstąpieniem do nowicjatu.

A może jednak zakon?


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoje prośby lub podziękowania zostaną dołączone do Mszy św. składkowej za wstawiennictwem Matki Bożej Loretańskiej w najbliższą sobotę.