Prenowicjat Franciszkanów
powrót do listySpotkanie z Asystentem ds. Misji

17 listopada br. głównym tematem XXXIII niedzieli zwykłej była posługa misyjna w różnych zakątkach świata. Tego dnia homilie na wszystkich Mszach Świętych głosił o. Dariusz Gaczyński, sekretarz ds. misji Prowincji Krakowskiej. Opowiadał on o realiach pracy wśród ludzi, którzy dopiero poznają Chrystusa i Jego Ewangelię.

Naukom i dawanemu świadectwu towarzyszyła zbiórka pieniędzy na cele misyjne, połączona ze sprzedażą tematycznej literatury i dewocjonaliów. W te działania z radością zaangażowała się cała nasza wspólnota.

Przed południem ojciec Dariusz znalazł czas dla nas. Odpowiadał na pytania, dzielił się doświadczeniami. Słuchając naszego gościa nabraliśmy przekonania, że posługa misyjna, mimo licznych trudności - lub właśnie dzięki nim - może dać prawdziwe spełnienie w powołaniu.

Dziękujemy Bogu za wszystkich, którzy z odwagą niosą światło Ewangelii tam, gdzie panuje mrok. Ufamy, że nasze modlitwy pomogą wyjednać im potrzebne łaski.

 

A może jednak zakon?


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoje prośby lub podziękowania zostaną dołączone do Mszy św. składkowej za wstawiennictwem Matki Bożej Loretańskiej w najbliższą sobotę.