Prenowicjat Franciszkanów
powrót do listy100-lecie MI w Polsce. Uroczystości w Krakowie

W 100-lecie powstania Rycerstwa Niepokalanej (łac. Militia Immaculatae, skrót MI) delegacja braci prenowicjuszy udała się do Krakowa do Bazyliki Franciszkanów, gdzie odbywały się centralne uroczystości upamiętniające to wydarzenie.

Jubileusz zapoczątkowała prelekcja wygłoszona przez o. Piotra Cubera, gwardiana klasztoru w Harmężach i kustosza Centrum św. Maksymiliana M. Kolbe. Prelegent zapoznał gości z ideą Rycerstwa Niepokalanej oraz przypomniał historię Stowarzyszenia, którego istotą od samego początku jest oddanie się Maryi Niepokalanej pod opiekę oraz troska o nawrócenie grzeszników. Następnie wszyscy zebrani odmówili różaniec, a po nim wzięli udział w uroczystej Eucharystii, której przewodniczył brat Prowincjał Marian Gołąb. Wspólne świętowanie dopełniła agapa, w czasie której posililiśmy nasze ciała przygotowanym przez organizatorów posiłkiem.

Udział w uroczystościach 100-lecia powstania MI był dla nas wspaniałym duchowym przeżyciem. Po powrocie do Głogówka zdaliśmy relację z przebiegu uroczystości pozostałym braciom prenowicjuszom.

 

fot. br. Peter Pikulik OFMConv

Zapraszamy na rekolekcje


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoje prośby lub podziękowania zostaną dołączone do Mszy św. składkowej za wstawiennictwem Matki Bożej Loretańskiej w najbliższą sobotę.