Prenowicjat Franciszkanów
powrót do listyPrzyjęcie do Prenowicjatu

4 października był dla naszej wspólnoty dniem absolutnie wyjątkowym. To właśnie wtedy, w uroczystość św. Franciszka z Asyżu, Brat Prowincjał Marian Gołąb, przyjął nas oficjalnie do wspólnoty prenowicjackiej.  Maryi, Niepokalanej Pani, zawierzyliśmy nasze dalsze życie w braterstwie, prosząc Ją o wstawiennictwo. 

Wszystko dokonało się w trakcie uroczystej Mszy Świętej o godzinie 9:30. W postawie absolutnej otwartości na to, czym Pan Bóg nas chce w zakonie obdarzyć, poprosiliśmy go o możliwość "przyglądania się" wspólnocie braci mniejszych konwentualnych i o wychowanie nas w duchu pokuty i braterstwa. Brat Prowincjał z radością przychylił się do naszej prośby, obdarzając każdego z nas franciszkańskim znakiem TAU oraz pismami św. Franciszka. 

Następnie udaliśmy się na rekreację, gdzie wspólnie rozmawialiśmy z naszym Ojcem Prowincjałem.

Jako wspólnota prenowicjacka chcemy Was kochani rodzice, przyjaciele i sympatycy zapewnić o modlitwach w czasie trwania całego postulatu.
 

Niech Pan Was obdarzy pokojem! 

 

Duksio - nasz klasztorny piesek :)


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoje prośby lub podziękowania zostaną dołączone do Mszy św. składkowej za wstawiennictwem Matki Bożej Loretańskiej w najbliższą sobotę.