Prenowicjat Franciszkanów
powrót do listyDzień skupienia

W minioną środę 12 grudnia nasza wspólnota klasztorno-prenowicjacka przeżywała dzień skupienia. Przewodnikiem duchowym w tym ważnym czasie był dla nas o. Faustyn Zatoka, franciszkanin z Prudnika.

O. Faustyn w konferencji podkreślił znaczenie duchowe Adwentu dla każdego z nas. Ponadto nawiązując do Ewangelii św. Łukasza powiedział, że Pan Bóg posyła swoje brzemienne Słowo do miasta na Śląsku do Głogówka, abyśmy mieli siłę do przyjęcia tego wszystkiego co dla nas przygotował. Zaznaczył również, że jeżeli chcemy dobrze przeżyć Adwent i Boże Narodzenie, to musimy pozwolić Bogu narodzić się w naszych sercach. W tym celu każdy z nas musi dać zgodę i wypowiedzieć swoje właśne "fiat", tzn. niech się tak stanie. 

Następnie uczestniczyliśmy wraz z o. Faustynem w Euchartstii. W dalszej części dnia skupienia adorowaliśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Bogu niech będą dzięki za ten błogosławiony czas.


 

 

Piesza pielgrzymka


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoje prośby lub podziękowania zostaną dołączone do Mszy św. składkowej za wstawiennictwem Matki Bożej Loretańskiej w najbliższą sobotę.