Prenowicjat Franciszkanów
powrót do listyPaździernikowy dzień skupienia

17 października 2018 roku nasza wspólnota przeżywała pierwszy dzień skupienia. Czas ten spędziliśmy na osobistej oraz wspólnotowej modlitwie, wsłuchiwaniu się w Słowo Boże i trwaniu w "izdebce" własnych serc.

Przez 24 godziny obowiązywało nas wtedy "Sacrum Silentium", czyli "święte milczenie". Jest to ćwiczenie duchowe polegające na zachowaniu ciszy w celu wejścia w głębię własnego jestestwa, by usłyszeć tam delikatny głos Najwyższego. 

W trakcie dnia skupienia wysłuchaliśmy konferencji Ojca Duchownego, który zachęcał nas do dbania o to, by w swoim życiu pozostawić za sobą każde zło i kierować swoją uwagę ku dobru. Potrzebujący mogli skorzystać z sakramentu pojednania, by z czystym sercem przystąpić do punktu najważniejszego - Mszy Świętej sprawowanej w klasztornej kaplicy. Zwieńczeniem trwania w Bożej obecności była wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu, która pozwoliła nam dziękować za to, że Pan Bóg zgromadził nas takich, jakimi jesteśmy, właśnie w tej wspólnocie.

Bez wątpienia był to dobry czas, który otrzymaliśmy w darze od Pana Boga.
 

Piesza pielgrzymka


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoje prośby lub podziękowania zostaną dołączone do Mszy św. składkowej za wstawiennictwem Matki Bożej Loretańskiej w najbliższą sobotę.