Prenowicjat Franciszkanów
powrót do listyPrzyjęcie do prenowicjatu

7 października był dla naszej wspólnoty dniem absolutnie wyjątkowym. To właśnie wtedy, w uroczystość Matki Bożej Różańcowej, Brat Prowincjał Marian Gołąb, przyjął nas oficjalnie do wspólnoty prenowicjackiej.  Maryi, Niepokalanej Pani, zawierzyliśmy nasze dalsze życie w braterstwie, prosząc Ją o wstawiennictwo. 

 

Wszystko dokonało się w trakcie uroczystej Mszy Świętej o godzinie 12:00. W postawie absolutnej otwartości na to, czym Pan Bóg nas chce w zakonie obdarzyć, poprosiliśmy go o możliwość "przyglądania się" wspólnocie braci mniejszych konwentualnych i o wychowanie nas w duchu pokuty i braterstwa. Brat Prowincjał z radością przychylił się do naszej prośby, obdarzając każdego z nas franciszkańskim znakiem TAU oraz pismami świętego Franciszka i świętej Klary. 

Po Mszy Świętej spotkaliśmy się wszyscy w refrektarzu, by zjeść świąteczny obiad wraz z całą wspólnotą klasztorną, jak i z gośćmi, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

Następnie udaliśmy się na rekreację, gdzie przy kawie zostaliśmy obdarowani przez Brata Prowincjała prezentami z okazji naszego przyjęcia. Otrzymaliśmy z jego rąk Księgi Starego i Nowego Testamentu, jak i książkę o Słudze Bożym Wenantym Katarzyńcu - niezwykłej osobie, której historię można sobie przybliżyć tutaj. Pragniemy serdecznie podziękować mu za wszelkie dobro, którym przez jego ręce Pan Bóg nas obdarzył. 

Pismo Święte mówi: "Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych". Nie są to jednak słowa skierowane jedynie do duchownych, lecz do każdego z nas z osobna. Jako wspólnota prenowicjacka chcemy Was kochani rodzice, przyjaciele, sympatycy i odwiedzający, poprosić o to, byście pochylili się nad Słowem Bożym, a czas poświęcony na lekturę ofiarowali za naszą wspólnotę prenowicjacką i klasztorną. Będzie to wspaniała forma modlitwy za nas! Z góry za nią dziękujemy! 

Niech Pan Was obdarzy pokojem! 


Galeria zdjęć - kliknij tutaj

Piesza pielgrzymka


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoje prośby lub podziękowania zostaną dołączone do Mszy św. składkowej za wstawiennictwem Matki Bożej Loretańskiej w najbliższą sobotę.