Prenowicjat Franciszkanów
powrót do listyUroczystość św. Franciszka

4 października, dzień po nabożeństwie Transitus, obchodziliśmy w Zakonie uroczystość świętego Franciszka, założyciela trzech zakonów, Ojca duchowego nieprzebranej rzeszy świętych znanych i nieznanych, który jest naszą inspiracją i wzorem.

 

Już od rana wspólnymi siłami przygotowywaliśmy się do uroczystej wieczornej Mszy Świętej, która była centrum obchodów tego święta. Próby liturgiczne, modlitwa brewiarzowa i osobista były naszym pokarmem w trakcie tego dnia.

Jednakże nie samą modlitwą prenowicjusz żyje. Prócz przeżyć duchowych musieliśmy również zadbać o przygotowanie uroczystej kolacji, w trakcie której ugościliśmy braci kapłanów z okolicznych kościołów diecezjalnych i wspólnot zakonnych.

Po zakończonej kolacji nasza wspólnota zdjęła marynarki i zakasała rękawy, by po wszystkim posprzątać. W trakcie porządków duch św. Franciszka nawiedził naszą wspólnotę, gdyż nawet zmywając talerze brać prenowicjacka nie traciła animuszu i miała jeszcze siły, by śpiewać. Jak później dowiedzieliśmy się od naszej drogiej kucharki, Pani Doroty, co roku bracia prenowicjusze spontanicznie śpiewali, kończąc w ten sposób dzień. 

Za wszelką modlitwę w naszej intencji pragniemy całym sercem podziękować i dalej o nią prosić. Chcemy również zapewnić, że tutejsze mury również przeniknięte są modlitwą za Was, drodzy rodzice, przyjaciele, sympatycy i odwiedzający naszą stronę. 

 


Zapraszamy również do galerii zawierającej zdjęcia z tych wydarzeń, do której odnośnik znajduje się tutaj. 
Niech Pan Was obdarzy pokojem!


 

Piesza pielgrzymka


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoje prośby lub podziękowania zostaną dołączone do Mszy św. składkowej za wstawiennictwem Matki Bożej Loretańskiej w najbliższą sobotę.