Prenowicjat Franciszkanów
powrót do listyRewizyta Braci z Gniezna

Rewizyta Braci z Gniezna

04.06.2018


Od kilku lat na formacji prenowicjackiej panuje zwyczaj, że bracia z Głogówka jadą w odwiedziny do braci z Gniezna i na odwrót. Nasza wspólnota postulancka w połowie maja odwiedziła braci z Gniezna. Z kolei na początku czerwca odbyła się długo oczekiwana przez nas rewizyta. Z Gniezna przyjechało 6 braci wraz z ojcem magistrem.

Po rozpakowaniu swoich bagaży i wypiciu pysznej kawy, udaliśmy się na nabożeństwo czerwcowe, po którym wspólnie uwielbialiśmy Boga na mszy świętej. Następnie po pokarmie duchowym przyszedł czas na pokarm cielesny. Bracia po raz drugi mogli wykazać się przy grillowaniu i tym razem obyło się bez większych problemów. Pod koniec dnia o. Krystian oprowadzając nas po głogóweckim sanktuarium podzielił się  z nami interesującą historią kościoła. Następnego dnia udaliśmy się  na wspólną wycieczkę do Wrocławia. Program zwiedzania był następujący: wrocławskie zoo, kościoły związane z obecnością braci franciszkanów, Rynek Główny oraz Ostrów Tumski z Katedrą. Uwieńczeniem wszystkiego były pyszne lody na które zabrał nas br. Magister.


Trzeciego dnia w godzinach przedpołudniowych bracia z Gniezna udali się w drogę powrotną do swojego klasztoru. Dziękujemy Wam Bracia za wspólnie spędzony czas.
 

 


Aby obejrzeć zdjęcia - kliknij tutaj.

Piesza pielgrzymka


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoje prośby lub podziękowania zostaną dołączone do Mszy św. składkowej za wstawiennictwem Matki Bożej Loretańskiej w najbliższą sobotę.