Prenowicjat Franciszkanów
powrót do listyWyjazd do Gniezna

07.05.2018

Wyjazd do Gniezna


W poniedziałek wyruszyliśmy na długo oczekiwany wyjazd do Gniezna, gdzie spędziliśmy trzy dni z tamtejszym braterstwem prenowicjuszy.

Na początku jak wiadomo wypada się poznać, a poznaje się najlepiej przy jedzeniu. Więc zaczęliśmy od wspólnego grillowania, a później udaliśmy się na wspólną przechadzkę po Gnieźnie.

Następnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy pociągiem do Poznania. Tam zwiedziliśmy między innymi Bazylikę archikatedralną Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Sanktuarium Matki Bożej w Cudy Wielmożnej, prowadzoną przez Braci Mniejszych Konwentualnych oraz Bazylikę Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, której tytuł bazyliki mniejszej nadał papież Benedykt XVI w 2010 roku.

Kolejnego dnia po mszy świętej udaliśmy się na zwiedzanie katedry gnieźnieńskiej. Zobaczyliśmy jej podziemia, prezbiterium z relikwiami św. Wojciecha i słynne drzwi gnieźnieńskie. Na koniec wyszliśmy na wieżę widokową i mogliśmy podziwiać piękno ziemi wielkopolskiej. Następnie  przeszliśmy do kościoła franciszkanów, gdzie o.magister gnieźnieńskiego prenowicjatu opowiedział nam historię kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Antoniego.  Miejscem tym  opiekują się nasi bracia franciszkanie z przerwami od 1259 r. Ostatnie chwile pobytu spędziliśmy wspólnie na rekreacji prenowicjackiej. Po  pożegnaniu  się z braćmi  wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.
 


Aby obejrzeć zdjęcia - kliknij tutaj.

Come & See w Krakowie! 24-27 stycznia 2019


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoje prośby lub podziękowania zostaną dołączone do Mszy św. składkowej za wstawiennictwem Matki Bożej Loretańskiej w najbliższą sobotę.