Prenowicjat Franciszkanów
powrót do listyBoże Narodzenie

Boże Narodzenie

25.12.2017


Ostatni tydzień Adwentu upłynął nam na intensywnych przygotowaniach do obchodów Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wykłady i ćwiczenia w tym roku kalendarzowym skończyły się. Zyskaliśmy czas na wyprawę po choinki, gruntowne sprzątanie, pomoc w kuchni i prace zdobnicze. Dwaj bracia wspięli się nawet na wieżę kościoła, by umieścić tam oświetloną choinkę - nowy, charakterystyczny element w nocnej panoramie miasta.

W niedzielę 24 grudnia, po Wieczerzy Wigilijnej i podzieleniu się opłatkiem wzięliśmy udział w uroczystej Eucharystii: Pasterce, którą rozpoczęliśmy radosne świętowanie Bożego Narodzenia.

Pochyleni nad tajemnicą Wcielenia Boga, który przyszedł na świat jako bezbronny, mały Człowiek - i od początku dzielił z nami trudy i znoje ziemskiego bytowania - dziękujemy Mu za Jego miłość, życzliwość i cierpliwość do nas. Życzymy sobie i wszystkim, byśmy zawsze potrafili dostrzegać Go wychodzącego nam naprzeciw i odpowiadać na Jego głos!

 


Aby obejrzeć zdjęcia z przygotowań i obchodów Uroczystości - kliknij tutaj.

Odpust ku czci MB Loretańskiej


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoje prośby lub podziękowania zostaną dołączone do Mszy św. składkowej za wstawiennictwem Matki Bożej Loretańskiej w najbliższą sobotę.