Prenowicjat Franciszkanów
powrót do listyGrudniowy dzień skupienia

Grudniowy dzień skupienia

14.12.2017


Ostatni dzień skupienia w kończącym się roku kalendarzowym wypadł w czwartek 14 grudnia. Z nauką rekolekcyjną przybył do nas z tej okazji o. Wit Bołd, gwardian klasztoru Braci Mniejszych w Prudniku.

Tematem konferencji, którą do nas wygłosił, była wartość rzeczy, spraw i osób odrzuconych. W homilii nasz gość przywołał historię uwięzienia przez władze PRL Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego. Prymas Tysiąclecia przetrzymywany był m.in. w Prudniku. Ojciec Wit zwrócił naszą uwagę na potrzebę ascezy i pustyni dla narodzenia się wielkich dzieł, jakim w przypadku Księdza Prymasa była wzbudzona w niewoli, a zrealizowana później idea Ślubów Jasnogórskich Narodu Polskiego. Scaliły one i umocniły niszczony przez komunistów Kościół Katolicki w Polsce.

Wdzięczni Bogu za daną Piotrowi obietnicę, że siły piekielne nie przemogą Kościoła, prosimy za wszystkich, którzy na jej realizację nie szczędzą sił i ofiar.


Odpust ku czci MB Loretańskiej


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoje prośby lub podziękowania zostaną dołączone do Mszy św. składkowej za wstawiennictwem Matki Bożej Loretańskiej w najbliższą sobotę.